Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Maska e presidentit Obama hit nė Japoni

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Maska e presidentit Obama hit nė Japoni   8/2/2009, 23:53

Maska e presidentit Obama hit nė Japoni


Maska me fytyrėn e presidentit tė ri amerikan Barak Obama ėshtė hiti kryesor i shitjes nė fabrikėn e maskave Ogava nė qytetin japonez Omija. Vetėm nė muajin e kaluar janė shitur 2.500 maska. Rreth njė mijė tjera janė nė prodhim e sipėr nė fabrikėn nė veri tė kryeqytetit Tokio. Drejtori i Ogavas thotė se ofrojnė edhe maska me fytyra tė politikanėve dhe yjeve tjera botėrore, por vetėm Obama shitet si hallvė.
"Konsideroj se pėr dallim nga maskat e politanėve japonez, maska e Obamės shndrit me ēka i tėrhjek njerėzit, ato thjesht e ndjejnė energjinė pozitive", thotė drejtori Takahiro Jagihara.
Pritet qė shitja e maskės tė rrėnon rekordin e deritashėm qė mbante ish kryeministri japonez, i famshmi Juniēiro Koizumi. Maska e tij ėshtė shitur 3500 herė, por nė njė periudhė dyvjeēare. Ndėrkaq, maska e Obamės kushton 20 dollarė, dhe mund shitet nė shitore pėr kostume dhe lodra nė gjithė Japoninė.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Maska e presidentit Obama hit nė Japoni
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: