Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Koreja e Jugut Festival peshkimi i troftės nė liqen tė ngrir

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Koreja e Jugut Festival peshkimi i troftės nė liqen tė ngrir   8/2/2009, 23:51

Koreja e Jugut: Festival peshkimi i troftės nė liqen tė ngrirė


Qindra mijėra persona nė Korenė e Jugut, nė temperatura minus u mblodhėn pėr tė peshkuar trofta nė njė liqen tė ngrirė.
Festivali Snceoneo zhvillohet nė Huaceon, 120 km nė veri tė kryeqytetit, Seul. Ai organizohet pėr nder tė njė lloje trofte qė njihet me emrin Salmoni Qersihi, dhe qė jeton nė ujėrat pėrreth. Pjesėmarrėsit nė festivalin 20 ditor, qė ka nisur pėr herė tė parė nė 1993, e marrin shumė seriozisht peshkimin nė akull.
“Kėnaqesh kur peshkon troftė, dhe ėshtė hera e parė qė tė kap njė peshk. Tė gjithė duhet tė vijnė kėtu dhe tė na vizitojnė”, theksoi Guak Cul-Hui, peshkatar.
“Moti ėshtė shumė i ftohtė por erdha kėtu pėr tė marrė pjesė nė kėtė festival. Ėshtė kėnaqėsi tė pjekėsh nė zjarr peshqit qė kap. Dua tė vij kėtu edhe vitin tjetėr”, tha Kang Min-Gu, peshkatar.
Organizatorėt njoftojnė se mbi 1 milionė vizitorė shkojnė aty pėr tė provuar fatin nė kapjen e troftave. Specialistėt e kuzhinės thonė se kjo lloj trofte ka shije, pothuajse tė ėmbėl. Trofta mund tė jetojė vetėn nė ujėrat me temperaturat minus 20 gradė Celsius.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Koreja e Jugut Festival peshkimi i troftės nė liqen tė ngrir
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: