Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ēagajev rikthehet me fitore

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Ēagajev rikthehet me fitore   8/2/2009, 20:47

Ēagajev rikthehet me fitore


Ruslan Ēagajev ėshtė rikthyer me sukses nė ringun e boksit profesionist duke marrė fitore me vendim unanim tė referėve, nė luftėn pėrballė boksierit nga Kosta Rika Karlos Dejvis Durmond.

Ky meē pėr Ēagaevin kishte rėndėsi tė madhe nė tentimin pėr tė rikthyer titullin nė versionin WBA, qė pėr momentin ėshtė tėrhequr pėr shkak tė pauzės sė gjatė tė tij si rezultat i problemeve me lėndime. Qė nė fillim tė meēit vėrehej dėshira e madhe e Ēagaevit pėr tė pėrfunduar luftėn sa mė parė. Nė raundin e gjashtė referi Gustavo Padilla ndėrpreu luftėn, ndėrsa me vendim tė referėve fitorja i takoi Ēagajevit, pėr fitoren e 26-tė, nė meēin e 27-tė nė karrierėn e tij. Ēagajev titullin nė versionin WBA e fitoi nė prill tė vitit 2007 me fitoren ndaj rusit Nikola Valujev, ndėrsa tė njejtin e mbrojti pėrballė Matta Skeltonit. Meēi i ardhshėm pėr mbrojtjen e titullit duhej tė zhvilluhet nė korrik tė 2008 pėrballė Valujev-it, mirėpo pėr shkak tė lėndimeve ky meē u anulua, ndėrsa titullin e fitoi Valujev pas fitores pėrballė Xhon Ruiz-it.
Pas fitores sė fundit dhe rikthimit tė suksesshėm tė Ēagajevit, deri nė fund tė muajit korrik tė kėtij viti, ai do tė ketė rastin tė rikthejė titullin, nė meēin me kampionin aktual tė versionit WBO Nikola Valujev.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ēagajev rikthehet me fitore
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: