Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 NBA: Dallas Maverics mposhti Ēikagon

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: NBA: Dallas Maverics mposhti Ēikagon   8/2/2009, 20:46

NBA: Dallas Maverics mposhti Ēikagon


Nė NBA ligėn profesioniste mbrėmė u zhvilluan 7 ndeshje, nga tė cilat mė interesantja u zhvillua nė "American Airlines Arena", ku Dallas Maverics pas kohės shtesė arriti tė mposhtė skuadrėn e Ēikagos me rezultat 115:114.

Mė i spikatur nė kėtė takim ishte gjermani Dirk Novitski i cili ndeshjen e mbaroi me 44 pikė tė shėnuara, ndėrsa ndihmė tė madhe kishte edhe nga Hose Barea i cili shėnoi 20 pikė. Nė fanellėn e Ēikagos spikati Ben Gordon me 28 pikė tė shėnuara. Edhe Detroiti arriti qė pas kohės shtesė tė merr fitore ndaj skuadrės sė Miluokit me rezultat 126:121. Ajverson dhe Uollas me nga 27 pikė ishin mė tė spikatur nė radhėt e Detroitit ndėrsa Miluokin nuk e ndihmuan as 44 pikėt e Ramon Seshion. Fitoren mė bindėse e korri Nju Xhersi Nets edhe atė kundėr Denver Nagets. Rezultati pėrfundimtar i kėtij takimi ishte 114:70.

TABELA:
Dallas : Chicago 115:114
Milwaukee : Detroit 121:126
New Jersey : Denver 114:70
Philadelphia : Miami 94:84
Atlanta : L.A. Clippers 97:121
Memphis : Toronto 78:70
Houston : Minnesota 107:90

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
NBA: Dallas Maverics mposhti Ēikagon
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: