Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Kanadezi Kuēera kampion bote

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Kanadezi Kuēera kampion bote   8/2/2009, 20:43

Kanadezi Kuēera kampion bote


Kanadezi John Kucera ėshtė kampion I ri botėror nė disiplinėn lėshim pasi qė nė Val D'Izer ishte mė I shpejti. Kucera deri tek medalja e artė nė kėtė botėror erdhi me kohėn 2 minuta 7 sekonda e 1 tė qintat. Ai jo e mori medaljen e tij tė parė por kjo ishte hgera e parė qė ky ishte ngjitur nė podium nė kėtė disiplinė. Kanadezi deri tek ftiorja erdhi paar dyshes zvicrane , kampionit tė botės nė Super G, Didie Kuche dhe Karlo Janka. Kuche pėr 4 tė qintat ishte mė I dobėt se kampioni I ri pėrderisa Janka pėr 17 tė qintat ishte mė I dobėt. Favoritėt e kėsaj disisplinė kishin shum probleme dhe nė mesin e tyre edhe zvicrani Didie Defago I cili nuk ariti tė pėrfundojė garėn. Njė dėshtim tė plotė kishin austriakėt tė cilėt nė disiplinėn e tyre kryesore nuk aritėn tė jenė nė mesin e Top 5 rrėshqitėsve mė tė mirė nė slallom. Lėshimin e sotėm e vecoi edhe mjegulla e dendur e cila pėr disa momente e kishte anuluar kėtė garė, ndėrsa dhjetė skitar nuk aritėn tė pėrfundojnė garėn.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kanadezi Kuēera kampion bote
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: