Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Zettel e artė nė superkombinim

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Zettel e artė nė superkombinim   8/2/2009, 20:38

Zettel e artė nė superkombinim


Nė Kampionatin Botėror tė Skitarisė, austriakia Kathrin Zettel e ka marrė medalje e artė nė disiplinėn superkombinim.
Kathrin Zettel nė kėtė mėnyrė e zėvendėsoi suedezen Anja Pärson e cila para dy viteve ishte mė e mirė nė kėtė disiplinė. Austriakja nė tė dyja disiplinat lėshim dhe sllallom kishte mė pak gabime dhe me meritė mori medaljen e artė. Medalja e argjendtė i ka takuar zviceranes Lara Gut e cila pėr 56 tė qindtat ishte mė e ngadalshme se fituesja, pėrderisa medalja e bronztė i takoi austriakes Elisabet Görgl e cila pėr 88 tė qindtat ishte mė e ngadalshme.
Kryesuesja e rrėshqitjes sė parė dhe favoritja pėr medalje Lindsey Vonn nė sllallom mirė, por para cakut huci njė pengesa dhe u diskualifikua. Prej vitit 1997 nga Sestriere kur Renate Goetschel, kishte fituar medalje tė artė nė Superkomibinim kjo ėshtė medalja e parė e artė pėr kėtė vend.


_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Zettel e artė nė superkombinim
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: