Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Joe Calzaghe mbyll karrierėn e boksit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Joe Calzaghe mbyll karrierėn e boksit   8/2/2009, 20:35

Joe Calzaghe mbyll karrierėn e boksit
Njėri nga kampionėt mė tė mėdhenj nė historinė e boksit, Joe Calzaghe, nė natėn mes tė enjtes dhe tė premtes ka bėrė publike se mbyll karrierėn e tij tė pasur tė boksit.

Ai karrierėn e mbyll pa kurrfarė njolle tė zezė dhe pa asnjė disfatė: nė 46 meēet e zhvilluara nė ring ai ka dalė si fitues. Uellsiani me prejardhje italiane, nė intervistėn pėr BBC-sport, ka thėnė se vendimi nuk ishte i lehtė, por se i ka arritur tė gjitha.
"Kampion jam tani mė 11 vjet. Pėr nė tė ardhmen nuk kam qėllime tjera dhe ky ėshtė shkaku pėr tė cilin e mbylli karrierėn. Nė boks kam arritur ēdo gjė", ka thėnė Calzaghe. 36- vjeēari nė pension shkon si njeriu i cili nė karrierėn e tij 16 vjeēare ishte pronar i brezave tė kampionit nė versionet WBO, WBA, WBC dhe IBF.
Meēin e fundit Calzaghe e zhvilloi me 8 nėntor kundėr njė legjende tjetėr tė kėtij sporti Roy Jons Junior, tė cilin e mundi nė pikė. Qė nė atė kohė ai paralajmėroi se do tė mbyll karrierėn.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Joe Calzaghe mbyll karrierėn e boksit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: