Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Lakersat ndalin Bostonin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Lakersat ndalin Bostonin   8/2/2009, 20:33

Lakersat ndalin Bostonin


Nė Ligėn e NBA-sė natėn ndėrmjet tė enjtes dhe tė premtes u zhvilluan tri takime, ndėrsa nė super sfidėn qė u zhvillua ndėrmjet Boston Seltik dhe LA Lejkersi nė "Banknorth Garden", fitore arrti pas vazhdimeve skuadra nga Kalifornia me rezultat 109:110.

Nė kohėn e rregullt rezultati ishte (101:101). Pėr Bostonin, ishte kjo disfata e parė pas 12 fitoreve radhazi. Mė meritorėt pėr kėtė fitore tė Lejkersave ishin Pol Gasol me 24 pikė dhe 14 kėrcime dhe Kobi Brajant me 26 pikė dhe 10 kėrcime. Lejkersat pėr herė tė dytė nė kėtė edicion arritėn tė ndalin serinė e fitoreve tė Bostonit. Herėn e parė kur "Keltėt" kishin arritur numrin 19 tė fitoreve gjatė krishtlindjeve, dhe tash pas 12 fitoreve, sėrish ndalen nga LA Lejkersi por kėsaj radhe nė Boston. Allen nė radhėt e nikoqirit ishte mė efikasi me 22, derisa Pirs shėnoi njė pikė mė pak, por qė tė dytė nė 16 sekondat e fundit tė kohės shtesė prej pesė minutave huqin fitoren pasi "makina e gjelbėr" u nis nė aksionin e fundit, pasi mė parė Lamar Odom qėlloi tė dy gjuajtjet e lira. Garnet, i cili i mungoi skuadrės nė dy ndeshjet e kaluara u largua 4:22 minuta para pėrfundimit tė ndeshjes, ndėrsa arriti kuotėn e 16 pikėve.
Nė tri takimet e mbrėmshme fitoren mė tė lartė e shėnuan basketbollistėt e Utah Jazz. Kėta me rezultatin 115:87 e mundėn Dallas Mavericksin. Kyle Korver me 20 pikėt arriti tė bėjė rekord tė karrierės.


NBA rezulatet:

Filadelfia – Indiana 99:94
Boston – LA Lejkersi 109:110 (101:101)
Juta – Dallas 115:87

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Lakersat ndalin Bostonin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: