Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ndėrtohet stadiumi i parė pėr KB 2010

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Ndėrtohet stadiumi i parė pėr KB 2010   8/2/2009, 20:27

Ndėrtohet stadiumi i parė pėr KB 2010


Stadiumi "Loftus Versfeld" nė Pretori ėshtė stadiumi i parė nga dhjetė stadiumet nė tė cilat do tė zhvillohen ndeshjet e Kampionatit Botėror nė vitin 2010 nė Afrikėn e Jugut, nė tė cilėn do luhen ndeshjet e kėtij evenimenti tė madh sportiv.

Nė kėtė stadium ndeshja e parė do tė zhvillohet tė shtunėn edhe atė takimi i Ligės sė Parė tė Afrikės sė Jugut mes Kaizer Chiefs dhe Moroka Sėalloės. Kapaciteti i stadiumit nga 45 mijė ėshtė rritur nė 50 mijė dhe qė tė katėr tribunat janė mbuluar. Nė tre stadiume tė tjerė - Ellis Park nė Johannesburg nė Bloemfontein dhe Rustenburg, punėt janė duke u zhvilluar. Afati pėr ndėrtimin edhe tė gjashtė stadiumeve ėshtė fundi i kėtij viti.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ndėrtohet stadiumi i parė pėr KB 2010
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: