Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Bordo nė finale tė Kupės sė Ligės sė Francės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Bordo nė finale tė Kupės sė Ligės sė Francės   8/2/2009, 20:23

Bordo nė finale tė Kupės sė Ligės sė Francės

Bordo ėshtė finalisti i dytė i Kupės sė Ligės sė Francės nė futboll, pasi nė gjysmėfinalen e dytė ka deklasuar nė "Parkun e Princave" skuadrėn nikoqire tė Paris Sent Zhermenit me rezultat 3:0.

Skuadra e dytė nė Ligue 1, nė finale do tė takohet me Vanin, ekip ky nga Liga e dytė qė pasdite shkaktoi befasi tė dorės sė parė duke e eliminuar Nicėn madje si mysafirė pas ekzekutimit mė tė mirė tė penalltive. Nica, pasi barazoi dy minuta para pėrfundimit tė kohės sė rregullt, u prit qė nė vazhdime tė shėnoi fitore, por ekipi i Vanit arriti me sukses tė ruaj rezultatin e barabartė pas 120 minutave dhe me plot meritė pas kryerjes sė penalltive tė plasohet nė finalen e madhe.

Kupa e Ligės sė Francės – takimet gjysmėfinale:

Nica – Van 3:4 pas penalltive (1:1, 0:0)
Paris Sent Zhermen – Bordo 0:3 (0:1)

Nė finale qė do tė zhvillohet nė Paris, takohen Bordo – Van.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Bordo nė finale tė Kupės sė Ligės sė Francės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: