Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 NBA: Xhejms me rekord tė ri 52 pikė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: NBA: Xhejms me rekord tė ri 52 pikė   8/2/2009, 20:17

NBA: Xhejms me rekord tė ri 52 pikė
Nė Ligėn e NBA-sė, natėn ndėrmjet tė mėrkurės dhe tė enjtes u zhvilluan 11 takime. Nė "Madison Square Garden", tė Nju Jorkut ka shkėlqyer Lebron Xhejmsi dhe skuadra e tij Klivlend Kavaliers. "Kalorėsit" me ndihmėn e tij arritėn tė mposhtin "Niksat" me rezultat 107:102, ndėrsa Xhejms shėnoi 52 pikė (rekord i sezonit) dhe arriti realizim treshifror qė ishte i 21 nė karrierė. Ai realizoi edhe 11 asistime dhe 10 kėrcime, ndėrsa vetėm nė 12 minutat e parė shėnoi 20 pikė.
Nė vitin 1975, Karim Abdul kur kishte arritur realizim treshifror, kishte shėnuar 50 pikė, dy mė pak se Lebroni, i cili vetėm njė natė mė herėt theu rekordin e Kobi Brajantit si lojtari mė i ri nė moshė qė ka arritur shifrėn prej 12 mijė pikėve nė NBA. Nė radhėt e vendėsve mė efikasi ishte All Herington i cili e pėrfundoi ndeshjen me 39 pikė tė shėnuara.
Lejkersat fituan nė Toronto (115:107), ndėrsa mė meritorėt pėr fitoren e radhės ishin Kobi Brajanti me 36 pikė dhe Poul Gasol me 31 pikė dhe 15 asistime. Xhoe Graham nė radhėt e Reptorsave u dallua me 24 pikė, ndėrsa Xhermejn O'Nil shėnoi dy mė pak.
Nė 26 ballafaqimet e deritashme tė kėtyre dy ekipeve Lejkersat avancojnė bindshėm me 21 fitore kundrejt 5 disfatave.

Rezultatet:

Toronto – LA Lejkersi 107:115
Nju Jorku – Klivlendi 102:107
Orlando – LA Klipersi 125:96
Uashington – Nju Xhersi 88:115
Oklahoma – Denver 113:114
Detroit – Majami 93:90
Minesota – Atlanta 86:94
Memfis – Hjuston 104:93
Nju Orlins – Ēikago 93:107
Dallas – Portland 104:99
Golden Stejt – Finiks 124:112

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
NBA: Xhejms me rekord tė ri 52 pikė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: