Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Data e lindjes dhe gjatėsia

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Data e lindjes dhe gjatėsia   8/2/2009, 20:07

Fėmijėt e lindur nė verėn e vonshme ose vjeshtėn e hershme, janė mė tė gjatė dhe mė tė fuqishėm, sesa fėmijėt e lindur nė pranverė ose dimėr, njoftojnė shkencėtarėt britanikė nga Universiteti i Bristolit.


Pas shqyrtimit tė tė dhėnave tė mbledhura nga 7.000 fėmijė, hulumtuesit kanė ardhur nė pėrfundim se shkaktar i kėtij fenomeni ėshtė ekspozimi i shtatzėnave ndaj rrezeve tė diellit.

Sipas mendimit tė autorėve, procesi i formimit tė vitaminės D, i cili ėshtė i bazuar nė ekspozimin ndaj rrezeve tė diellit, ėshtė thelbėsor pėr formimin e eshtrave tė foshnjės gjatė kohės kur ėshtė nė barkun e nėnės.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Data e lindjes dhe gjatėsia
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: