Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Vitaminat B stabilizojnė qelizat nervore

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Vitaminat B stabilizojnė qelizat nervore   8/2/2009, 16:18

Vitaminat B stabilizojnė qelizat nervore


Vitaminat e grupit B janė esenciale pėr metabolizmin e qelizės si dhe pėr mirėmbajtjen e sistemit nervor qendror.

Mjekėt rekomandojnė konsumimin shtesė tė B-kompleksit ose multivitaminave pėr tė siguruar njė sasi tė nevoje tė vitaminave B nė organizėm, tė cilat mund tė ndihmojnė stabilizimin e membranės sė qelizės nervore.
Gjatė periudhave tė ftohta, si pėr shembull gjatė dimrit, ekspertėt kėshillojnė marrjen e 2.000 njėsive internacionale vitamina B, pėr tė ndihmuar funksionimin mė tė mirė tė qelizave nervore dhe eliminimin e gjendjes dėshpėruese dimėrore.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Vitaminat B stabilizojnė qelizat nervore
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: