Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Mjekja gjermane nderohet me Ēmimin Nobel alternativ

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Mjekja gjermane nderohet me Ēmimin Nobel alternativ   8/2/2009, 16:15

Mjekja gjermane nderohet me Ēmimin Nobel alternativMonika Hauser nderohet me Ēmimin Nobel alternativ. Qė prej vitit 1992 mjekja nga Kölni angazhohet pėr gratė nė rajonet e krizės dhe luftės.

Ajo ka themeluar Medisa Mondiale dhe ka ndihmuar mbi 70.000 gra tė traumatizuara.
Pėr viktimat e dhunės seksuale ajo kėrkon vazhdimisht ndėrhyrjen e vendosur tė evropianėve.
Sė bashku me Monika Hauser nė Stokholm nderohen me ēmimin Nobel alternativ edhe gazetarja amerikane, Ami Gudmen (Amy Goodman) pėr programin radiofonik "Democracy Now", aktivistja pėr tė drejtat e njeriut, Asha Hagi nga Somalia, si edhe ēifti nga India, Jaganmathan pėr mbėshtetjen e fermerėve tė vegjėl nė Indi. Me ēmimin nobel alternativ nderohen njerėzit dhe iniciativat qė gjej nė zgjidhje pėr problemet mė urgjente tė kohės sonė.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Mjekja gjermane nderohet me Ēmimin Nobel alternativ
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: