Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Studim: Ndikimi i urisė mbi qelizat nervore

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Studim: Ndikimi i urisė mbi qelizat nervore   8/2/2009, 16:12

Studim: Ndikimi i urisė mbi qelizat nervore


Njė studim i ri ka zbuluar se qelizat nervore tė femrave dhe tė meshkujve reagojnė ndryshe nė mungesė tė ushqimit.
Derisa qelizat nervore tė meshkujve vdesin shumė shpejt, qelizat nervore te femrat mundohen ta ruajnė energjinė ma gjatė dhe mundohen tė qėndrojnė gjallė.
Studimi ėshtė realizuar te qelizat nervore tė minjve laboratorikė, ndėrsa shkencėtarėt pohojnė se rezultate tė ngjashme mund tė jepen edhe te njerėzit.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Studim: Ndikimi i urisė mbi qelizat nervore
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: