Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Obama zotohet ta bėjė shkencėn pėrparėsi tė administratės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Obama zotohet ta bėjė shkencėn pėrparėsi tė administratės   8/2/2009, 15:58

Obama zotohet ta bėjė shkencėn pėrparėsi tė administratės


Presidenti i zgjedhur Barak Obama u zotua se do ta bėjė shkencėn pėrparėsi tė administratės sė tij, pasi bėri tė njohur ekipin e tij pėr shkencėn dhe teknologjinė. Ai tha se do t’i kthejė Amerikės vendin udhėheqės nė botė nė kėtė fushė.

Zoti Obama tha nė fjalimin e pėrjavshėm nė radio se ka emėruar John Holdren, Harold Varmus dhe Erik Lander si drejtues tė Kėshillit tė Presidentit pėr Shkencėn dhe Teknologjinė. Zoti Obama tha se zoti Holdren ėshtė njė fizikan i njohur pėr punėn e tij nė fushėn e klimės dhe energjisė.
Ai tha se zoti Varmus ėshtė nobelist pėr studimet e tij pėr kancerin, ndėrsa zoti Lander ka qenė njė nga nismėtarėt e hartimit tė gjenomit njerėzor, njė zbulim qė Presidenti i zgjedhur e pėrshkroi si njė nga arritjet mė tė mėdha nė shkencės.
Ndėrsa pėr tė drejtuar Administratėn Kombėtare Oqeanike dhe Atmosferike, zoti Obama emėroi Jane Lubchenko, pėr tė cilėn ai tha se ėshtė njė shkencėtare dhe ekologe e njohur nė shkallė ndėrkombėtare.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Obama zotohet ta bėjė shkencėn pėrparėsi tė administratės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Shkenca & Teknologjia-
Kėrce tek: