Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 NASA u kthye e sigurt nė tokė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: NASA u kthye e sigurt nė tokė   8/2/2009, 15:49

NASA u kthye e sigurt nė tokė
Agjencia amerikane e hapėsirės, NASA, pas njė misioni dyjavor u kthye e sigurt nė tokė. Mbrėmė anija zbriti nė aeroportin ushtarak "Edvards" nė shtetin federal tė Kalifornisė, pasi pėrjashtoi mundėsinė e uljes sė fluturakes nė Floridė pėr shkak tė motit tė keq. Gjatė misionit 16 ditor, astronautėt bėnė katėr shetitje nė hapėsirė pėr tė riparuar me sukses nyjėn e njėrit nga tre panelet solare rrotulluese, tė cilat e furnizojnė me energji stacionin orbital. Ata gjithashtu dėrguan pajisje, pėrfshirė sistemin reciklues, i cili urinėn dhe djersėn e astronautėve e shndėrron nė ujė tė pijshėm. ALSAT-M

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
NASA u kthye e sigurt nė tokė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Shkenca & Teknologjia-
Kėrce tek: