Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Sharp do tė fillon prodhim pėr Blu-ray dhe HD-DVD

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 31
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Sharp do tė fillon prodhim pėr Blu-ray dhe HD-DVD   18/11/2007, 13:52

Sharp do tė fillon prodhim pėr Blu-ray dhe HD-DVD


Korporata Sharp nė Maj tė kėtij viti do tė fillon prodhimin me shumicė tė "High-Power Blue-Violet Laser Diode" GH04P21A2G qė mund tė arritė fuqi 210 mW. Kjo pajisje do tė pėrdoret nė pajisjet pėr shkrimin e Blu-ray dhe HD-DVD disqeve, me shpejtėsi 6x.

Me rritjen e televizonit digjital nė Japoni, kėrkesat pėr shkrues tė disqeve HD qė pėrkrahin specifikimin 1080p
HDTV ėshtė duke u rritur shpejtė. Me kalimin e kohes konsumatoret po njohtohen mė mirė me teknologjinė e re HDTV, gjė qė ėshtė duke nxitur adoptimin e saj tė shpejtė.

Me rritjen e kėrkesave pėr pajisje HDTV edhe kėrkesat pėr dioda tė kaltėrta ėshtė duke u rritur.

LED-at GH04P21A2G, pėrdorin teknologjinė kultivuese kristaline tė zhvilluar pėr dioda infra-kuqe, tė kuqe dhe kaltėrt-vjollce. Jetė-zgjatja e diodave vlerėsohet tė jetė 10,000 orė, qė ėshtė standard nė kėtė industri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
Sharp do tė fillon prodhim pėr Blu-ray dhe HD-DVD
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Informatika & Kompjuter & Internet-
Kėrce tek: