Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Al Pacino si mbreti Lir

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Al Pacino si mbreti Lir   4/2/2009, 21:24

Legjenda e Hollywoodit, Al Pacino, i ka bashkuar forcat me filmbėrėsin Michael Redford, pėr adaptimin filmik tė veprės sė Shekspirit, "Mbreti Lir".


Fituesi i Oskarit do ta luajė rolin kryesor nė film, ndėrkaq ky do tė jetė roli i parė i kėtij lloji, tė cilin do ta luajė Al Pacino, pavarėsisht faktit se gjatė karrierės sė tij ka aktruar karaktere tė njohura.

Producenti i filmit “King Lear”, Barry Navidi, ka deklaruar se ėshtė dashur tė kalojnė vite pėr ta bindur yllin e filmit “Scarface” qė ta pranojė kėtė rol.

“Al Pacinos i ėshtė ofruar ky rol disa herė gjatė viteve, mirėpo ai nuk ėshtė ndier i gatshėm pėr ta luajtur atė. Ai ėshtė gatshėm tani”, ka thėnė Navidi pėr “Variety”.
Al Pacino
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Al Pacino si mbreti Lir
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: