Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Indi: Pranoi rryshfet, dėnohet me burg mjeku

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Indi: Pranoi rryshfet, dėnohet me burg mjeku   4/2/2009, 21:16

Njė gjykatė indiane dėnoi me burg njė mjek 75-vjeēar, pasi kishte pranuar si ryshfet shumėn prej gjysmė dollari, pothuaj njė ēerek shekulli mė parė, njoftuan sot zyrtarėt. Policia Federale e Indisė e kapi Balgovind Prasadin duke marrė njė ryshfet prej 25 rupish (51 cent) nga njė fshesaxhi nė vitin 1985, pasi i kishte dhėnė njė vėrtetim mjekėsor tė rremė, tha policia. Ēėshtja u zvarrit pėr vite tė tėra dhe Prasad u dėnua nė vitin 1992 me njė vit burg. Ai u lirua pasi e apeloi vendimin. Dje, njė gjykatė mė e lartė nė shtetin lindor indian tė Biharit, e uli dėnimin nga njė vit burg nė tre muaj, duke u shprehur se shuma e ryshfetit ishte shumė e vogėl, dhe e urdhėroi policinė ta mbante Prasadin nė burg. Drejtėsia indiane punon shpesh me ritme shumė tė ngadalta dhe njė ēėshtje mund tė zvarritet pėr dekada tė tėra me seanca pa fund.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Indi: Pranoi rryshfet, dėnohet me burg mjeku
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: