Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Shkencėtarėt kinezė: Tėrmeti nė Sishuan, jo katastrofė natyr

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Shkencėtarėt kinezė: Tėrmeti nė Sishuan, jo katastrofė natyr   4/2/2009, 21:01

Tėrmeti i 12 majit tė kaluar nė Sishuan tė Kinės, mund tė mos jetė katastrofė natyrore. Shkencėtarė kinezė dhe amerikanė, i lidhin arsyet, me njė digė, e cila ndodhet shumė pranė epiqendrės sė lėkundjes. Sipas tyre, sasia e madhe e ujit qė grumbullohet dhe gjendja e terrenit, janė tė lidhura me shkaqet e tėrmetit tė fuqishėm, 7.5 ballė, i cili i kushtoi jetėn mbi 80 mijė personave.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Shkencėtarėt kinezė: Tėrmeti nė Sishuan, jo katastrofė natyr
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: