Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Intel duke kaluar nė procesin 45nm

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 31
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Intel duke kaluar nė procesin 45nm   18/11/2007, 13:45

Intel duke kaluar nė procesin 45nm


Intel ka prodhuar procesorin e parė me procesin 45nm, dhe ėshtė duke lėshuar mostra tė ēipave tė ri. Pritet se rreth 1 milion do tė jenė gati deri nė verė tė 2007. Teknologjia e pėrdorur e ka nofken Penryn. Ēipat qė e pėrdorin kėtė do tė hynė nė prodhim nė pjesėn e dytė tė 2007. Intel do tė kalon nė procesin 45nm dhe pritet qė nė 2008 shumica e ēipave tė jenė ndėrtuar me kėtė teknologji.

Ēipat e ri do tė pėrdoren nė tė gjitha prodhimet e Intel ku do tė bjen pėrmirėsime nė konsumim energjetik dhe do tė pėrmbanė gjeneraten e katėrt tė "
streaming SIMD extensions (SSE), qė shtojnė instruksione tė reja pėr procesimin e sinjalit digjital.

Do tė ekzistojnė versionet dy- dhe katėr-bėrthamėshe, tė quajtuar Wolfdale dhe Yorkfield respektivisht. Intel nuk ka deklaruar se versionin tetė-bėrthamor ėshtė nė zhvillim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
Intel duke kaluar nė procesin 45nm
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Informatika & Kompjuter & Internet-
Kėrce tek: