Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Komisioni i ekonomisė voton pr/ligjin pėr uljen e taksave

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Komisioni i ekonomisė voton pr/ligjin pėr uljen e taksave   4/2/2009, 18:39

Komisioni kuvendor i ekonomisė ka votuar njė projektligj, tė propozuar nga ministria e energjitikės, i cili ul taksat pėr bisneset e huaja, qė investojnė nė projekte tė mėdha. Drafti ul taksėn e ndikimit nė infrastrukturė, duke e ēuar atė nė 0.1% tė vlerės sė projektit. Specialisti i ministrisė, Zamir Stefani: Taksa Por, kjo masė ka hasur kundėrshti edhe brenda shumicės. Deputeti, Aleksandėr Biberaj, votoi kundėr nismės. Nga kjo masė pėrfitojnė vetėm bisneset qė ndėrtojnė rrugė kombėtare, si dhe porte, aeroporte, hidrocentrale dhe vepra tė tjera energjitike. Pėr objekjet e tjera private, taksa mbetet 1-3% e vlerės, kur objekti ėshtė jashtė Tiranės dhe 2-4% e vlerės, kur ai ndėrtohet nė kryeqytet. Komisioni votoi edhe heqjen e tatimit mbi dividentin pėr ortakėt, qė zotėrojnė mė pak se 25% tė aksioneve, nė njė shoqėri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Komisioni i ekonomisė voton pr/ligjin pėr uljen e taksave
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: