Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Rreth 200 persona shpėtohen nė detet e Indonezisė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Rreth 200 persona shpėtohen nė detet e Indonezisė   4/2/2009, 18:36

Rreth 200 persona kanė mundur tė shpėtohen nga njė anije, pasi kishin qėndruar pėr 21 ditė nė detet e Indonezisė. Lajmi u bė i ditur nga zyrtarėt indonezianė, sipas sė cilėve, dyshohet qė personat i pėrkasin njė pakice myslimane, Rohingia, qė nuk njihet nga autoritetet e Burmės. Anija u zbulua nga njė grup peshkatarėsh, tė cilėt e gjetėn atė tė tejmbushur me njerėz, qė prej ditėsh ishin pa ngrėnė dhe pa pirė, nė mėshirė tė fatit. 50 persona u dėrguan nė spital pėr shkak tė dehidratimit, ndėrkohė qė ky ėshtė grupi i dytė i birmanezėve, qė mbėrrijnė nė Indonezi brenda njė muaji.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Rreth 200 persona shpėtohen nė detet e Indonezisė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: