Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Nickelback prin nė nominimet e Juno Awards

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Nickelback prin nė nominimet e Juno Awards   4/2/2009, 18:11

"Nickelback" udhėheqin nė ndarjen e sivjetme tė ēmimeve “Juno”, pasi qė kanė marrė pesė nominime nė ceremoninė mė tė madhe kanadeze tė ndarjes sė ēmimeve muzikore.


Hitbėrėsit e kėngės “Rock Star” konkurrojnė pėr ēmimet: zgjedhja e fansave, kėnga e vitit (“Gotta Be Somebody”), albumi i vitit (“Dark Horse”), grupi i vitit dhe pėr ēmimin “Jack Richardson”.

Celine Dion ka marr tre nominime, ndėrsa do tė konkurrojė me “Nickelback” dhe Michael Buble nė kategorinė ‘kėnga mė e mirė’ ku konkurron me hitin e saj “Taking Chances”.

Nominimet kryesore tė Juno Awards:

Albumi i vitit: “Famous Last Words” – Hedley, “Dark Horse” – Nickelback, “Simple Plan” - Simple Plan, “70s Volume 2” - Sylvain Cossette, “Lost In The 80s” - The Lost Fingers

Grupi i vitit: Great Big Sea, Nickelback, Simple Plan, The Trews, Tokyo Police Club

Artisit i vitit: Bryan Adams, City dhe Colour k.d. lang, Sam Roberts, Serena Ryder

Zgjedhja e fansave: Celine Dion, Feist, Arts & Crafts, Hedley, Nickelback, The Lost Fingers, Tandem

Kėnga e vitit: “Taking Chances” - Celine Dion, “Lay It On The Line” - Divine Brown, “Dangerous” - Kardinal Offishall, “Lost” - Michael Buble, “Gotta Be Somebody” – Nickelback

Albumi ndėrkombėtar i vitit: “Black Ice” - AC/DC, “Viva La Vida” – Coldplay, “Chinese Democracy” - Guns N' Roses, “Sleep Through The Static” - Jack Johnson, “Death Magnetic” – Metallica.

Ndarja e ēmimeve ‘Juno’ do tė mbahet nė Vancouver mė 29 mars.Nickelback
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Nickelback prin nė nominimet e Juno Awards
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: