Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Kėngėtari afrikan padit Jacksonin dhe Rihannan

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Kėngėtari afrikan padit Jacksonin dhe Rihannan   4/2/2009, 18:04

Kėngėtari afrikan Manu Dibango i ka paditur kėngėtarėt Michael Jackson dhe Rihanna me akuzėn se ia kanė vjedhur njė pjesė tė kėngės sė tij.Kėngėtari 75-vjeēar nga Kameruni thotė se kėnga e tij nga viti 1972, “Soul Makossa”, ėshtė shfrytėzuar nga Michael Jackson pėr realizimin e kėngės “Wanna Be Startin' Somethin'”, e cila ėshtė e pėrfshirė nė albumin e vitit 1982, “Thriller”.

Sipas “Associated Press”, Jackson mė herėt ka arritur marrėveshje financiare me Dibangon, pasi kishte pranuar se ka pėrdorur disa pjesė tė asaj kėnge. Mirėpo ēėshtja ėshtė rishqyrtuar pasi kėngėtarja Rihanna ka kėrkuar lejen e Mbretit tė muzikės pop pėr ta shfrytėzuar melodinė e tij pėr kėngėn e saj “Please Don't Stop the Music”, ndėrkohė qė nuk ka biseduar me Dibangon.

Sipas dokumenteve gjyqėsore, tė cilat janė nėnshkruar nė Paris tė Francės tė martėn, Dibango kėrkon 500.000 euro dėmshpėrblim.


Rihanna
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kėngėtari afrikan padit Jacksonin dhe Rihannan
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: