Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ēokollatė tė zezė pėr tė...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Ēokollatė tė zezė pėr tė...   3/2/2009, 20:31

Shkencėtarėt italianė tė cilėt ka studiuar shprehitė ushqyese tė disa vullnetarėve dhe pėrqendrimin e proteinės C-reaktive (e cila ėshtė tregues i inflamacionit), kanė ardhur nė pėrfundim se ngrėnia e njė rendi tė ēokollatės sė zezė (20 g) ēdo tė tretėn ditė, zvogėlon dukshėm rrezikun nga sėmundjet e zemrės.

Njė pjesė ēokollatė (20 gramė) ka 100 kcal. Lajmi i mirė ėshtė se 20 gramė ēokollatė mjafton pėr shėndet tė mirė.

Ndėrkohė, rezultatet e kėtij studimi kanė treguar se sasia mė e madhe e ēokollatės nuk siguron dobi shtesė.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ēokollatė tė zezė pėr tė...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: