Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Barcoleta pėr Shtazėt

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Furra   18/11/2007, 13:06

Furra
Jan konė do kafsh e kishin pas shprehi me honger qdo mengjes buk te furres edhe u kon veq ni furr ne krejt pyllin jon kon 200 kafsh para furres edhe lepuri i fundit.lepuri u munojke me hi ner kom te kafsheve por ata e godisnin dhe e lėnin ne fund. `ne fund lepuri shkoj te dera dhe njė Ari e goditi aq fort sa lepuri u pėrgjak . Lepuri ja boni tash hamomin tem po ja qeli furren se furra jeme u kon ho edhe ja qiti gishtin e mesėm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Pse!   18/11/2007, 13:07

Pse!
Pse kur kendon gjeli i mbyllė syt?
Sepse e din kėngen pėrmendshė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: turisti   18/11/2007, 13:08

turisti
koka kan ni turist tu udhtu me airoplan per ne angli,afer ti koka kan ni papagall edhe papagalli paska lyp uj me pi sherptorja ja ka vonu ujin edhe papagalli paska sha ajo sherbtorja ja ka pru ujin pas pak edhe turisti paska lyp uj edhe ja paska vonu pak sja paska pru edhe aj ja ka nis tu sha aty koka kan ni sigurim i paska kap te dyt edhe i ka gju prej ajroplanit edhe tu ra te posht papagalli po e vet turistin a ki kra turisti i tha jo papagalli ja kthej e shka karin shajshe pra kur nuk ki kra
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Gjuha e huaj   18/11/2007, 13:08

Gjuha e huaj
nje dit nje mace shkon te vrima e miut dhe fillon te leh si qen miu kur e degjon tho me vete:"aty ku ka mace nuk ka qen".Dhe del nga vrima macja e gelldit dhe thot:"sa mir eshte kur di gjuh te huaja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: ariu nė fshat   18/11/2007, 13:09

ariu nė fshat
ne nje fshat ishte paraqitur nje ari qe dite per dite u versulte tek ndonje njeri dhe keshtu nje dite fshataret u mblodhen dhe u nisen per ta sulmuar ,mirepo njeri prej fshatarve ishte ka ariu dhe i tregonte qdo send ariut dhe ariu i mbyti te gjithe vetem tre prej tyre shpetuan dhe u kthyen ne fshat u organizuan perseri dhe moren me vete ca arme i pari kishte mare nje pistolet i dyti nje thike kurse i treti thoshte se do ta mbys me kar dhe njeriu qe i shpiunonte i tregoi ariut dhe ariu tha ate parin do ta ha , te dytit do tja kepus bolet kurse me te tretin se dij qka te bej se nuk e dij qka eshte kari dhe shkoi ariu ne fshat dhe e takoi nje grua dhe i tha nuk te lendoj nese me tregon se sa arm e rezikshme eshte kari gruaja tha ohh more per ty nuk edij por mua para 40 vjetve me ka ra ne pidh po ende vazhdon te me rjedh gjak dhe ariu frigohet dhe ik
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Banana & Elefanti   18/11/2007, 13:10

Banana & Elefanti
Cka i ka thene banana elefandit ne xhungel?
asgje...banana nuk din me fol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: fshehtas   18/11/2007, 13:11

fshehtas


dy miza takohen ne koken e nje njeriu qel (Tullac), dhe njera i thote tjetres.
-A te kujtohet kur luanim fshehtas ne kete terren te gjere...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: pse pula nuk pi uj te nxet   18/11/2007, 13:12

pse pula nuk pi uj te nxet
pse pula nuk pi uj nxet
sepse iban voet e zime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: qe sa kesh nkposht...   18/11/2007, 13:13

qe sa kesh nkposht...
qe sa kesh n"kopsht zologjik per me pa ni majmun edhe po hi un atu edhe po mi lyp 300 euro edhe pe ja jepi e pe kqyri majmuni po edhe 300 i kisha jep veq me pa qit gorill qe osht tu e lexu qit barcolet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: lepuri dhe dhelpra   18/11/2007, 13:13

lepuri dhe dhelpra
Del lepuri me shetit kur i takon te vegjelit e dhelpres, pastaj i thot: vec sa tja zo nanen juve pa ja q* nuk e lo. Kur nderkohe vjen dhelpra dhe e degjon dhe i versulet duke i then se kujna ti e q* bre. Fillon dhelpra me ndjeken lepurin andej e kendej.
Dukur lepuri ben nje kthes te madhe ndersa dhelpra ngulet brenda ne nje dru. Kthehet lepuri kadale duke u zhveshur dhe i thot dhelpres: Mu me erdhi keq para femijeve me te q* se tash ta boj ate pune.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: postjeri   18/11/2007, 13:14

postjeri
njehere lepuri punonte postjer.dhe sahere qe vinte ne shtepia e luanit per te dorzuar letrat ju thoshte kelushve te luanit thojini babit qe do ta qi ne bythe. dhe i te njejten bente sa here qe vinte ne shpia e luanit.kelyshet duke qare i thane te atit qe lepuri na thote thojini babit qe do ta qi ne bythe,dhe vendosi luani kesaj radhe do ti dal une.te nesermen prape lepuri vete ne shpine e luanit i jep letrat dhe i thote thojini babit do ta qi ne bythe kur ngre koken lart lepuri shikon luanin nga frika iken me vrap edhe luani po e ndiqte pas nje ore ndjekje lepuri vendos te futen ne nje zgaver,u fut dhe doli nga ana tjeter te njejten beri edhe ariu po nga qe qe i madh nuk doli dot edhe bytha i mbeti jashte atehere del lepuri krenar e i thote -po une te thashe qe do te qija ne bythe po nuk desha ta beja ne sy te femijve dhe vete ja ngjesh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: iriqi   18/11/2007, 13:15

iriqi
Cka ka dallim irici mashkull prej iricit femer?

sepse irici mashkull e ka nje ther me shum...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: majmuni   18/11/2007, 13:15

majmuni
ish kan ni maj mun magjup por ai e hajke qokollaten dhe i kish qit dorzat e bardha se ish tut mas pi han durt e veta
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Krokodilli dhe Elefanti   18/11/2007, 13:16

Krokodilli dhe Elefanti
Kishin qene krokod. dhe elefanti,kishin ba gara cili mundet me e qi njani tjetrin ma shume.ata e kishin vendose me e ba garen ne ring me publike dhe refer.referi ju tha cili eshte perfuni kur don me u dorezu duhet me e levize kryet dhe une e di qe po dorezohet e e nderpres lojen.
e filloi krokodilli i ksej elefantit dhe e mbajti 3 ore dhe e levizi kryet e e nderprejti referi.Tash po i kcen elefanti,i bani 3 ore ai nuk po dorezohet,4 ore ska apetkurgja,6 ore kurgja ,mas 8 oreve e nderprejti referi dhe e pyeti pse spo dorezohesh a po mundesh hala,Jo JO itha krokodilli une kum dasht mu dorezu mrena 30 min. por ai ma ka pru deri te goja e nuk mujsha me leviz kryet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: qeni   18/11/2007, 13:16

qeni
U kon njė qytetar edhe e ka ble ni qen me 5000 euro , tani ka shku gjuetari me gjujt gjahunn edhe si e ka gjujt gjahun e ka pa qenin qe u mshef maas lisit ehde heren tjeter kur kan shku per gjah prap qeni iku . edhe e kan qu te te doktori i qenve edhe i ka thon gjuetari si po gjuj push ky po tutet e tani mjeku i ka thon ani ama mu une e e sherroj tani u menu mjeku edhe i ka thon a ki naj darsem ? gjyetari u meendu dhe i ka thon qi martohet djali i tezees i tiij . mjeku ka thon shko lidhe ne oborr te darsmja dhe te nesermen merre qenin leje 2 3 or me flejt edhe le te han mir dhe shkon ne gjueti .GJuetari si ka shku ne gjueti e ka pa nje lepur dhe si ka gjujt me pushk ja ka nis qeni me kcye a e dini pse se i kan bo darsmat me alltija e me pedarde e qeni ka menu qe kcejn kshtu me zhurma.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: roja me e mire   18/11/2007, 13:17

roja me e mire
pas perfundimit te gares se qenve- cili qen po e ben rojen me te mire te shtepise,- te nesermen erdhi njeri dhe deshiroi ta blente qenin fitues- kur dikush i tha: - Nuk mund ta blesh se mbreme e kan vjedhur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Papagalli dhe Hasani   18/11/2007, 13:18

Papagalli dhe Hasani
kishte qen nje papagall dhe kojshia i tij hasani.Hasani kishte pula edhe papagalli shkon edhe ja qin pulat Hasanit.qshu shkon niher dy her tri her edhe e zen Hasani.Ja bon hasani atina se me bo me te zon edhe ni her ne koqakun tem pa ta rru kryt se lo.Por ky prap nuk e ndegjopn edhe shkon nja dy her edhe e zen prap. Hasani ja rrun kryt .nje dit tu nejt e shef duke kaluar nje qel edhe ja bon vet me veti :kshyre bre gjynahin edhe aj i paska qi pulat e hasanit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: pulat me aids   18/11/2007, 13:19

pulat me aids
kishte qen nje njeri qe shitte pula.nje dit nje qytetar kishte shkuar per te bler nje pule.po at dite kishte ardhur edhe veterinari per ti konttrolluar pulat dhe i tha shitesit se pulat i tij kan hiv-sida.shitesi beri apel qe te gjith ti kthejn pulat dhe ashtu ben te gjithe.vetem nje qytetar nuk e ktheu dhe i shkoi shitesi ne shpi dhe i tha pse vetem ti nuk e kthen pulen e qytetari u pergjegj:nuk e kam bler pulen per seks por per me hanger.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Krokodili   18/11/2007, 13:20

Krokodili
Peshaktari gjate peshkimit e ze nje krododil te arte.
"Me liro dhe do ta plotesoj nje deshire" i thote krokodil.
"Ateher ma ben Karin me te gjate se kembet" tha peshkatari.
Krokodili ia hengri kembet dhe ia plotesoi deshiren.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Gjeli   18/11/2007, 13:21

Gjeli
Pse Gjeli hynė nė frigorifer?!...
Pėr me i pa pulat cullak.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: papagalli me fe   18/11/2007, 13:21

papagalli me fe
U konė njė njeri qė e ka pasė njė papagall, dhe ēdoher kur ka hongėr buk ka boe bismilahi.Dhe njė ditė ai njeriu e shet Papagallin dhe e blen njė pop.Kur shkon nė shtėpi te popi ai popi i jep me hongėr bukė dhe ai thotė bismila . Popi nervozohet e nuk i jep bukė njė muaj. Pas njė muaji kur ti jep bukė,Papagalli thotė :Erhamdurila mbaroj ramazani.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: elefanti dhe bubrrecat   18/11/2007, 13:22

elefanti dhe bubrrecat
Jon kan do bubrreca edhe jon kap perj qafės sė elefanti.Elefanti u qu edhe u shkun krejt bubrrecat kan ra e veq 1 u met e ai e ka pas emrin qaz e shokt e tij qe kan ra posht ja kan ba fure qaz fure.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: papagalli dhe tahiri   18/11/2007, 13:23

papagalli dhe tahiri
kishin qen nihere dy kojshi njoni e kish pas emirin tahir e njoni shpend.aj shpendi e ka pas ni papagall qe fol edhe aj tahiri sa her qe ka shku ne pun ky papagalli ja ka sha nonen tahir ta qifsha nonen edhe qeshtu ni dit tahiri nervozohet edhe vjen i kallxon shpendit i thot qysh po me shan papagalli jot i thot shpendi mos ki problem se ste shan mo edhe qetash shpendi e rren papagallin edhe papagalli thot oooooo ma fal se nuk shaj kurre mo edhe e qet jasht apet ne ballkon papagallin edhe qetash e shef tahirin edhe qetash papagalli tu mos guxu me sho i thot tahir aj ha papagalli i tha pe din ti mo aaa...(kishe u mesue tu e sha per dit)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta pėr Shtazėt   19/3/2008, 17:30

Majmuni


Nje grua hyne ne autobus me femije ne dore. Si e pau femine shoferi tha: "O bo, bo kur nuk kame pa femije me te keq"
Gruaja e ofenduar shkoi ne fund te autobusit. Mirpo nje zoteri i cili ishte i ulur afer saj e pyeti:
"Zonje pse jeni nervoz?"
"Si mos te jeme nervoz kur shoferi i autobusit me ofendoi rende"
"Si guxon ai ashtu, ai punon ne sherbimin publik dhe nuk guxone ti ofendoje njerzit!!"
"Keni te drejte Zotni, tash po ia tham une atij disa fjale!"
"Vetm shkoni ju Zonje se une ju mbaje majmunin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Re: Barcoleta pėr Shtazėt   19/3/2008, 17:30

Lopa dhe kulleri


Shkon njė kuller nė njė fshat dhe i afrohet njė lope. Kur ajo ja hini shkelm, kulleri s’largohet po veē kėqyr. Pastaj vjen njė fshatar edhe po i thotė:

- Largohu se ta hin apet.

Kulleri i pėrgjigjet: “Po veē s’ka tė drejtė, a?”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Barcoleta pėr Shtazėt   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Barcoleta pėr Shtazėt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Argėtim dhe Zbavitje :: Humori-
Kėrce tek: