Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Funksionet e trurit dhe ērregullimi i tė ushqyerit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Funksionet e trurit dhe ērregullimi i tė ushqyerit   2/2/2009, 20:13

Disa studime tė reja thonė se nė paraqitjen e disa ērregullimeve nė ushqim, e veēanėrisht nė bulimi, mund tė fajėsohet truri.


Shkencėtarėt i kanė krahasuar fotografimet e trurit tė femrave me ērregullime nė tė ushqyer me ata tė femrave tė shėndosha. Rezultatet kanė treguar se femrat tė cilat kanė vuajtur nga ērregullimet nė ushqim kanė probleme me kontrollin e instinktit, andaj janė edhe mė impulsive.

Dallimet janė vėrejtur nė disa pjesė tė trurit tė cilat janė pėrgjegjėse pėr kontrollin e sjelljes sė vullnetshme.

Pasojė e kėsaj, siē thonė shkencėtarėt, ėshtė konsumimi i pa menduar mirė dhe vėshtirėsitė nė kontrollimin e konsumimit tė ushqimit.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Funksionet e trurit dhe ērregullimi i tė ushqyerit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: