Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Dell do tė prodhojė telefona tė menēur?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Dell do tė prodhojė telefona tė menēur?   1/2/2009, 15:55

Informacionet mbi qėllimin e kompanisė Dell qė gjatė muajit shkurt do tė paralajmėrojė fillimin e zhvillimit dhe prodhimit tė telefonave tė menēur kanė vėrshuar portalet e shumta tė internetit.


Supozimet pėr angazhimin e Dell-it nė prodhimin e telefonave tė menēur (smartphones) po bėhen ēdo ditė e mė tė zėshme dhe me gjasė tė bazuara nė informatat tė cilat qėllimisht janė lėshuar qėllimisht apo rastėsisht kanė rrjedhur pikėrisht nga kompania Dell. Peshė tė shtuar tė informacionit jep edhe fakti se atė e kanė publikuar dy mediumet e shquara botėrore Reuters dhe Wall Street Journal.

Qėndrimi zyrtar i kompanisė ėshtė se nuk dėshiron tė komentojė thashethemet. Pėrvoja na tregon se njė koment i tillė gjithmonė ka qenė hyrje nė atė pėr tė cilėn ka bėrė fjalė edhe ajo thashetheme.

Gjatė muajit shkurt do tė organizohet ngjarja “GSM World Congress” nė Barcelonė, qė vlerėsohet si rast ideal pėr kompaninė Dell tė publikoj qėllimin e vet tė mundshėm. Do tė duhej tė kishte mė shumė telefona tė menēur nė pyetje, gjersa informatat thonė se disa modele do tė janė tė bazuar nė sistemin operativ Android nga kompania Google, derisa tjerėt nė atė Windows Mobile.

Microsoft zyrtarisht ka paralajmėruar se nė kongresin GSM do tė jap njė njoftim tė rėndėsishėm nė lidhje me platformėn Windows Mobile, prandaj shumė supozojnė se ky njoftim do tė ketė lidhje me telefonat e menēur nga Dell.
www.dell.com


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Dell do tė prodhojė telefona tė menēur?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Shkenca & Teknologjia-
Kėrce tek: