Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 I tėrė interneti shėnohet si “dashakeq"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: I tėrė interneti shėnohet si “dashakeq"   1/2/2009, 15:54

Dje rreth orės 15:30 Google pėr secilin kėrkim ka filluar tė paraqes porosinė "This site may harm your computer" (Kjo faqe mund tė dėmtoj kompjuterin tuaj), qė ka pamundėsuar pėrdorimin normal tė makinės sė kėrkimit – Google Search. Problemi ėshtė zgjidhur brenda dyzet minutash, e ka pasur edhe zėnka se kush ėshtė fajtor pėr kėtė problem.Google fillimisht e ka njoftuar publikun se problemin e ka shkaktuar organizata joqeveritare StopBadware.org me tė cilėn Google bashkėpunon dhe nga e cila gjoja ka marrė listėn e pėrditėsuar tė faqeve dashakeqe. Mė pas ėshtė konstatuar se kjo organizatė nuk ka lidhje me problemin, e se as Google nuk jep URL-nė e faqeve dashakeqe, por se dikush nga Google i ka definuar gabimisht kriteret.

Nė fakt, si filtėr ka vendosur vetėm shenjėn (/), me tė cilėn automatikisht tė gjitha lidhjet e internetit tė cilat pėrmbajnė atė shenjė, e kjo nė fakt do tė thotė tė gjitha lidhjet, janė shpallur si potencialisht tė dėmshme pėr kompjuterėt e pėrdoruesve, respektivisht si faqe tė cilat pėrmbajnė malware.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
I tėrė interneti shėnohet si “dashakeq"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Shkenca & Teknologjia-
Kėrce tek: