Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Koktej i stinės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Koktej i stinės   1/2/2009, 02:44

Pėrbėrėsit
* 60 ml vodka
* 30 ml liker
* 30 ml lėng shege
* 30 ml lėng limoni
* Feta portokalli ose lėkurė limoni nė formė spiraleje pėr zbukurim

Lloji i gotės: gotė pėr koktej

Udhėzimet

Tundini pėrbėrėsit nė njė pėrzierės pijesh bashkė me akull. Kullojini mė pas nė njė gotė kokteji tė freskėt. Mund t’i ngrini buzėt e gotės me sheqer. Duket si pika mė e fortė e koktejit - pse tė mos e provoni?
Disa, madje, sugjerojnė edhe pėrzierje me portokaj tė hidhur, por nuk prish punė edhe po nuk i gjetėt. Meqenėse shėrbehet nė njė gotė, ku zakonisht shėrbehet Martini, shumica e ngatėrrojnė koktejin me tė, por nuk ėshtė e njėjta gjė. Provojeni dhe do tė jeni nė njė mendje me ne! Shėrbehet pa akull.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Koktej i stinės
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Kuzhina & Gatimi-
Kėrce tek: