Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Gurabije me bajame

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Gurabije me bajame   1/2/2009, 02:40

Pėrbėrėsit:

1 1/2 filxhanė ēaji me gjalpė te freskėt
1 1/3 filxhan ēaji me margarinė
3 vezė tė freskėta
1 filxhan ēaji me sheqer
1 filxhan sheqer pluhur pėr spėrkatje
1 filxhan kafe konjak
1 lugė kafeje sodė
1 lugė kafeje vanilje
1 kg miell
1 1/2 filxhan ēaji bajame tė grira
1 1/2 filxhan ēaji ujėPėrgatitja

Pėrziejmė margarinėn me gjalpin e freskėt me sheqerin, i shtojmė edhe vezėt e freskėta dhe i pėrziejmė pėr gati 10 minuta.
Nė vazhdim hedhim miellin, konjakun, sodėn, vaniljen, bajamet, derisa tė bėhet njė masė e butė.
E lėmė pak brumin tė pushojė dhe pastaj e ndajmė nė forma sipas dėshirės.
Pasi kemi bėrė format, i vendosim nė njė tepsi tė lyer nė vaj dhe i pjekim nė temperaturė mesatare pėr 25-30 minuta.
Pas pjekjes i nxjerrim nga furra, i hedhim pak ujė dhe sheqerin pluhur.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Gurabije me bajame
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Kuzhina & Gatimi-
Kėrce tek: