Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Klasifikimet nė Britani

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Klasifikimet nė Britani   16/11/2007, 15:20

Leona Lewis fluturon, Kylie Minogue dhe Spice Girls ngecin ne lluce.
Shume surpriza kete jave ne klasifikimet britanike. Ne chartin e singellave vazhdon te jete e para, Pop Idoli britanik, Leona Lewis, qe edhe pse s"ja mbushte syrin askujt ka arritur qe me "Bleeding Love" te qendroje per te treten jave rradhazi ne maje duke shitur ne total 500.000 kopje. Nga ana tjeter lene shume per te deshiruar dy kenget e reja te dy rikthimeve te medha, Kylie Minogue dhe Spice Girls. Si australinia si britaniket rikthehen, edhe pse nga motive te ndryshme pas nje kohe te gjate pushimi. As njera dhe as te tjerat nuk kane arritur te hyjne ne Top 10, duke qene se "2 Hearts" e Kylie-t ka perfunduar e 12, ndersa "Headlines" e Posh dhe te tjerave me zor ka arritur vendin e 20. Gjithsesi, klasifikimi i ketyre dy te fundit eshte varur vetem nga interneti duke qene se nuk kane dale akoma albumet, por pritjet kane qene me te medha. Gjithsesi duket qarte se Kylie ka me shume potencial per te qene me e suksesshme; edhe pse duket e veshtire qe kenga e saj shume kurajoze dhe eksperimentale te ngrihet me shume se vendi i 5.

Pas Leona Lewis gjejme "Rule the World" te Take That. Nje trampoline per Craig David, i cili sikur ishte harruar, por ka bere nje kercim se larti, nga vendi i 19 ne te 7 me coverin e David Bowie "Hot Stuff (Lets Dance)". Ndersa Alicia Keys, eshte ngjitur nga vendi i 26 ne ne te 9-tin.

Sa i perket albumeve, suksesi i rradhes i takon Westlife; kater irlandezet rikthehen ne te parin me "Back Home". Duhet thene se qe prej vitit 1999 ata nuk kane bere asnje levizje te gabuar. Ne vendin e dyte jane Eagles me "Long road out of Eden", duke spostuar me nje pozicion "The ultimate Collection" te Whitney Houston. Ne vendin e katert debuton nje permbledhje e MCFly "Greatest Hits", e ndjekur nga "Raising Sand" e Robert Pland dhe Alision Krauss.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Klasifikimet nė Britani
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Zona Administrative :: Tema tė kaluara-
Kėrce tek: