Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 PRINCE vs Fansat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: PRINCE vs Fansat   16/11/2007, 15:17

Nje e papritur vjen nga bota e muzikes: Artisti nga Minneapolis ka filluar nje beteje legale kunder fansave te tij, madje ka ndermend ti coje ata ne gjyq, me motivin per vjedhje te te drejtave te autorit. Avokatet e Prince, kane detyruar tre faqet me te medha te fansave ne internet - www.prince.org, www.princefans.com dhe www.housequake.com - te heqin te gjitha fotot, materialet dhe coverat e albumeve. Gjithashtu eshte kerkuar qe te mos behen me tatuazhe me emrin e tij, ose targa makinash te frymezuara nga muzika e tij.

Pergjigja e fansave ka qene e menjehershme. "Kjo eshte Censure" - jane shprehur ata nje zeri. Sipas asaj qe shkruhet ne faqet e gazetes Guardian, Prince cdo mbremje shpenzon disa ore per te kontrolluar ne internet faqe qe perdorin ne menyre ilegale Emrin dhe Vepren e tij. Faqet e internetit, kane thene gjithashtu, se kjo eshte nje perpjekje per te ndaluar njerezit qe te flasin per Prince, dhe te thone mendimin e tyre, pra te menjanohet cdo kritike qe i behet kengetarit te "Kiss".

Ky eshte nje lajm qe ka bere shume buje ne Britani, dhe me te drejte, ne nje Voxpop, njerezit thone se Prince paska "mberthif" nga truri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
PRINCE vs Fansat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Zona Administrative :: Tema tė kaluara-
Kėrce tek: