Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Tu U Kacafyt Me Jet - Unikkatil

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Tu U Kacafyt Me Jet - Unikkatil   31/1/2009, 23:47

N.A.G
Shpesh e kujtoj veten se jeta osht e fshtir
sidomos kur t'munohesh me plotsu qdo deshir
gjithmon perpara kurr si kom kthy syt
se m'kujtohen dit, kur durt i kom zhyt
skom me kon me fol, pos flas me fleten
skom kujna mi ju drejtu, kur e kerkoj t'verteten
flas me zotin, po ni veq qetsi
flas me veten po mashtrona hennessey
lypa gjithka, po kerkun pare sgjeta
thojn se pasuria vjen kur t'derdhet njersa
e kapi kacin amo smuj me punu
po pres najkush pi qiellit, pare me mgju
thojn se jeta osht kurv, po ket kurv e kom nda
tash shetiti boten, tjera kurva me pa
jom 19 vjet me ligj, e 90 me men
munona mos t'gaboj se plaga ma von dhem

UNIKKATIL
tash dej sa i gjuj drejt kto rima, sa zemra i preka
un shprehi ngushllima, per ata qe i ka rrok vdekja
do pi tyne t'aferm, kusheri a vllazni
shpirti n'paq dost, ma n'fun kan liri
ndrrimi jetes shpesh o pshtim, pi seneve ma t'kqia
qe per gjint e ftoft, qe sdin qa osht dashnia
gjinja shpesh po thojn ej, shipe qa t'ka gjet
se shum e hapi gojen si mu pas lodh me jet
besa nuk jom lodh po, mu ka bo sfidim
u myta tu dhan msim qysh, me bo perparim
dijet qe osht shtir kur kurgjo nuk osht mir
per shqipet qe jon lloq dost, ti dhezne ka ni qir
thom qifsha milicin, po e thom per arsye
zot kape gjykatsin, allahile pshtye
mas pari dojke mu, plot padije dost me m'qel
sun u m'preki mu, tash don vllaun me ma mshel
thojn e verteta dhem po, ma han karin tem
qka do qe na ndodh na, apet i majm kto men
mytem me gjaknxet, njekim zot e jo fet
Kqyrma Lotin Tem Tu'u Kacafyt Me JetCyanide
Kur te she ni njeri ni qosh, tu i numru tespit
mos gabo me ju afru, e men mos i shit
se ka mu kan n'menime ball per ball tu i dal merzis
e ti sje ai qe kupton, sja din gjuhen poezis
hapat e fundit, po m'doket je ka i bon
po lyp fat e lumturi, neper boten qe smbaron
n'ket jet te vyn shum sene, per me pas veq pak
20 vjet n'both i bona, pe ni veten sikur plak
hala, la, m'vyn shum sene n'jet per mi pa, pa
do rrepera qe duhet mi sha , sha,e do tjer duhet mi vra, vra
po kush kari don bela
bra vlla, le ma ndrroja formen zemres
ni her njeten ton , rrespekto trupin e femnes
ni her njeten ton, ne zemer mos e therr
a thu a ka mu kall, per se gjalli ne ferr
per mekatet qe i kom bo, e te mirat qe skom mujt
qti qe ja fika deren, qe pi at hershit osht tu vujt
ajo qe tash shton killa, asaj menen ja kfilla
qilipir nuk ka kursen, jetojm ne rrethana te tilla
jetojm per do te mira, qe per ton jeten i presim
tu e dit qe skem mi pa kurr, deri sa te vdesim
shpresa ardhmeris, osht kuptimi i fjales jet
kurse zoti osht arsye qe kjo jet sosht e vertet
jetojm sikur ne anderr, fatin se kemi ndor
dosti jem thot jeta, osht film vizatimor
mu nal e me menu, keq nuk i bjen
ndoshta me ni laps dikush, ditet njo ka njo ti bjen
u nala ni dit, tu fol me ni tip
ish kan ni fmi i vogel, qe meniher u rrit
tha qudi qysh krejt rrenat, ne te vertet po m'beshteten
jeta spaska kuptim i thash koha e bon t'veten
Mirepo kur te rrxohesh, e kur te merr malli
dije une permi kry tonin, ka e kalli jom
edhe kur , t'bohet jeta monoton
kqyr tenalt e thirrma emnin, un e ni zanin ton
se qdo minut te jetes, qe me ty e kom kalu
me kujtohet qdo minut n'jet, kurr ska mi harru
ftyra jote n'menen teme, pergjithmon u vizatu
dej sa trupi m'kalbet n'dhe, shpirti engjull m'bi krah t'tu


B52
Noshta qe u rrita pa bab, erdhe n'qit minut
noshta qe u rrita me muta, u bona edhe vet mut
a thu pse mu qi none, jom kacafytna me jet
a thu pse ju qi none, n'droga jon shum vet
e a thu pse ky sistem, kerkuj spi pelqen
ton diten panik, naj i zi mos po vjen
tu u rujt mos po m'nxen, e po m'qiet puna
edhe pse erdha n'bronx, kurr su nal dhuna
dikur i kisha dy gishta, tashti i mesmi po fol
maroma ni vi, se me jet jom lodh
e sfoli me zot, se menen e kom vendos
ka mu hakmarr me dur tmia, me dur ka me vorros
n'industrri, kta thojshin qe sjom kerkush
tash sfoli per ta, veq ju qi nonen grusht
se sjini ardh n'nivel, me gjyku dikon
ferrk kush po don, jau qi nonen jau thej dhomt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Tu U Kacafyt Me Jet - Unikkatil
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Muzika nėpėr Botė :: Tekste Kėngėsh-
Kėrce tek: