Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Adelina Ismajli para publikut nė Gjilan tė Kosovės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Adelina Ismajli para publikut nė Gjilan tė Kosovės   16/11/2007, 15:03

Pėr herė tė parė pasi i vranė tė dashurin, ėshtė ngjitur nė skenė pėrpara publikut kėngėtarja kosovare Adelina Ismajli. Ajo ka dalė para njė mase shumė tė madhe njerėzish nė Gjilan, nė tubimin elektoral qė po mbante Lidhja Demokratike e Kosovės, nė kuadėr tė fushatės zgjedhore. E veshur tėrėsisht nė tė zeza, e grimuar pak dhe me flokė tė mbėrthyer mbrapa kokės, Adelina ka kėnduar dy kėngė, “Ushtarit tim” dhe kėngėn “Ushtrinė time do ta bėj me Ibrahim Rugovėn”, kėngė kėto qė kanė ngritur nė kėmbė sallėn, qė pėrcolli performancėn e saj me shumė duartrokitje dhe inovacione.
Adelina nuk ka folur asgjė para simpatizantėve tė LDK-sė, ndėrkohė qė ka patur absolutisht vėmendjen e tė gjithėve.
Ēdokush ishte kurioz tė shihte kėngėtaren, gjėndjen e saj pas kaq e kaq kohėsh e mbyllur nė shtėpi. Syri vigjilent nuk i ka shpėtuar asnjė detaji qė kishte lidhje me Adelinėn. Tė gjitha lėvizjet e saj ndiqeshin me kujdes, madje nga hutimi pėrgjatė minutave qė kėndoi nuk ka patur asnjė koment nga tė pranishmit, duke I lėnė ato pėr mė vonė, pas tubimit.
Ajo gjithnjė ka kėnduar nėpėr fushatat zgjedhore tė LDK-sė dhe njihet si njė adhuruese e flaktė e kėtij subjekti politik, e nė veēanti pėr presidentin e ndjerė Ibrahim Rugova. Nė fakt askush nuk e priste qė kėngėtarja e mirėnjohur tė dilte tani nė skenė, por si gjithnjė ajo ka ditur tė befasojė publikun.
Adelina edhe kėsaj radhe ėshtė paraqitur e fortė dhe guximshme. Bėhet fjalė pėr njė kohė tė gjatė qė nuk ka bėrė asnjė hap nė karrierė, ndėrkohė qė flitej se ajo po vuante nga njė sėmundje e rėndė, dhe se po shėrohej diku jashtė shtetit. Pėr mė tepėr zėrat flisnin se njė periudhė kohe ajo i ishte kushtuar vetėm lidhjes sė saj me tė dashurin, policin tashmė tė ndjerė Triumf Riza. Por pas vdekjes sė Rizės, me tė cilin Adelina ishte nė lidhje pėr njė kohė tė gjatė, ajo nuk ka folur asnjėherė pėr mediat, dhe nuk ka komentuar asnjė nga thashethemet pėrfshirė edhe atė se ajo po priste njė bebe, nga lidhja me Triumfin.
Por nuk ėshtė fshehur nė ditėn kur u bė varrimi, ku ėshtė parė duke qarė mbi varrin e tij, ndėrsa nė pėrkujtimet qė i ka bėrė tė dashurit nėpėr tė pėrditshmet kosovare, ėshtė betuar se amanetin e tij do ta ēojė deri nė fund.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Adelina Ismajli para publikut nė Gjilan tė Kosovės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Zona Administrative :: Tema tė kaluara-
Kėrce tek: