Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Largoni kilogramėt me ecje

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Largoni kilogramėt me ecje   31/1/2009, 19:42

Njė studim i ri tregon se sa mė shumė tė ecni aq mė pak kilogramė do tė fitoni me kalimin e viteve.


Ekspertėt gjatė pesėmbėdhjetė viteve kanė pėrcjellė shprehitė e 5.000 participantėve, meshkuj dhe femra. Nga tė dhėnat e fituara kanė arritur nė pėrfundim se ecja prej gjysmė ore nė ditė zvogėlon pėr gjysmė kilogrami shtimin nė peshė, i cili ėshtė i lidhur me kalimin e moshės.

Tė ecurit ėshtė formė e pranueshme e aktivitetit trupor thuajse nga e gjitha popullata, pėr kėtė arsye autorėt e studimit ua rekomandojnė tė gjithėve ecjen e pėrditshme.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Largoni kilogramėt me ecje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: