Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Pastruesit gjejnė 170 mijė euro

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Pastruesit gjejnė 170 mijė euro   31/1/2009, 01:55

Duket se puna e pastruesve tė mbeturinave nuk ėshtė edhe aq e keqe. Pasi qė para disa ditėsh disa pastrues rrugėsh nė Amerikė gjetėn 100.000 dollarė nė njė gomė kamioni pranė rrugės, tė enjten kolegėt e tyre nė qytetin gjerman Henningsdorf, nuk kanė mundur t’u besojnė syve - kur nė mesin e mbeturinave kanė gjetur njė kasė me 170.000 euro.


Kasa kishte ardhur nė mbeturina nė kuadėr tė javės sė hedhjes sė mbeturinave metalike nė Berlin, shkruan gazeta “Henningsdorfer Generalanzieger”. Pastruesit e kanė gjetur tė enjten, derisa policia e ka vėrtetuar kėtė tė premten, duke pėrjashtuar mundėsinė se bėhet fjalė pėr vjedhje.

Ėshtė vėrtetuar se bėhet fjalė pėr kasėn e bankės gjermane “PostBank” tė punėsuarit e sė cilės gjatė zhvendosjes kanė harruar ta zbrazin. Pasi qė banka e ka zbuluar se shuma e caktuar mungon, zėdhėnėsi i saj Ralf Palm ka thėnė se “po ndėrmarrin tė gjitha masat qė paratė tė gjenden”.

Kur banka ka rėnė nė kontakt me kompaninė komunale, fillimisht u ėshtė thėnė se kasa ėshtė dėrguar jashtė vendit. “Kemi pasur fat tė madh”, ka thėnė Palm pasi qė kasa ėshtė gjetur nė kompaninė e mbeturinave nė Henningsdorf.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Pastruesit gjejnė 170 mijė euro
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: