Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Acidet omega-3-yndyrore nė menopauzė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Acidet omega-3-yndyrore nė menopauzė   31/1/2009, 01:54

Acidet omega-3-yndyrore lehtėsojnė tendosjen psikologjike dhe simptomat e depresionit, nga tė cilat shpesh vuajnė femrat para menopauze dhe ato tė cilat janė nė menopauzė.

Nė studim kanė marrė pjesė 120 femra tė moshave ndėrmjet 40 dhe 55 vjeēare. Ato janė ndarė nė dy grupe: grupi i parė ēdo ditė kanė marrė kapsula tė cilat pėrmbanin 1 g acid eikozapentaenoik (EPA), acid i rėndėsishėm omega-3-yndyror. Ndėrsa grupi tjetėr kanė marrė placebo

Pas tetė javėsh shkencėtarėt kanė vėrejtur pėrmirėsim tė dukshėm nė grupin i cili ka marrė acide omega-3-yndyrore. Te kėta femra janė lehtėsuar dukshėm simptomat e depresionit dhe tensionit psikik.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Acidet omega-3-yndyrore nė menopauzė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: