Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ekstrakti i farave tė rrushit mjekon leukeminė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Ekstrakti i farave tė rrushit mjekon leukeminė   29/1/2009, 19:06

Shkencėtarėt nga Universiteti i Kentuckyt kanė zbuluar se ekstrakti i fituar nga farat e rrushit lufton qelizat e leukemisė, ndėrkaq ky ekstrakt nuk i dėmton qelizat e shėndosha.

Supozohet se ky ekstrakt vepron duke aktivizuar proteinėn JNK, e cila rregullon ciklin jetėsor tė qelizės.

Deri mė tani ėshtė ditur se ekstrakti i farave tė rrushit, nė studimet ‘in vitro’ jep rezultate tė mira te karcinoma e lėkurės, gjirit, mushkėrive, lukthit, zorrės sė trashė dhe prostatės, ndėrsa ky ėshtė studimi i parė i cili tregon veprimin pozitiv edhe nė mjekimin e leukemisė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ekstrakti i farave tė rrushit mjekon leukeminė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: