Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ēaji i gjelbėr dhe kanceri i gjirit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Ēaji i gjelbėr dhe kanceri i gjirit   28/1/2009, 23:20

Konsumimi i rregullt i ēajit tė gjelbėr mund ta zvogėlojė rrezikun e paraqitjes sė kancerit tė gjirit pėr 12%.


Shkencėtarėt kanė ardhur nė kėtė pėrfundim, pasi kanė analizuar shprehitė ushqyese dhe tė konsumimit tė ēajit te 3.454 femra tė sėmura me kancer tė gjirit dhe 3.474 femra tė shėndosha, tė moshave ndėrmjet 20 dhe 74 vjeēare.

Supozohet se meritor pėr kėtė efekt pozitiv tė ēajit tė gjelbėr janė polifenolet e pranishme nė tė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ēaji i gjelbėr dhe kanceri i gjirit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: