Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 A e zgjat jetėn ngrėnia e pakėt?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: A e zgjat jetėn ngrėnia e pakėt?   28/1/2009, 23:19

Ekspertėt rekomandojnė qė nėse keni peshė tė tepruar hani mė pak ushqim pėr tė jetuar mė gjatė, ndėrsa nėse keni trup tė hollė, atėherė shmangia e kalorive do tė ishte e pakuptimtė, madje shumė e rrezikshme shėndetin tuaj.


Kohėve tė fundit zvogėlimi i konsumimit tė kalorive ėshtė bėrė shumė i popullarizuar si metodė pėr zgjatjen e jetesės, prandaj edhe personat e shėndetshėm dhe me peshė normale e pėrcjellin kėtė strategji, e cila pėr ata ėshtė e gabuar.

Pėr kėtė arsye, shkencėtarėt, nė bazė tė disa eksperimenteve tė fundit, rekomandojnė qė dieta dhe restrikcioni i kalorive janė tė dobishme te personat, tė cilėt kanė tepricė kilogramėsh, ndėrsa tė dobėtit dhe ata me peshė normale nuk duhet tė qėndrojnė pa ngrėnė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
A e zgjat jetėn ngrėnia e pakėt?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: