Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Fėmijėt qė i ekspozohen stresit trashen

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Fėmijėt qė i ekspozohen stresit trashen   28/1/2009, 23:17

Fėmijėt tė cilėt jetojnė nė njė rreth familjar stresues janė tė prirė qė tė shtojnė kilogramė, pohojnė shkencėtarėt suedezė nga Universiteti i Linkoepingut.


Revista “Journal of Pediatrics” shkruan se ekspertėt duke vėshtruar shėndetin e fėmijėve tė moshave pesė dhe gjashtėvjeēare nė 7.443 familje, kanė zbuluar se fėmijėt tė cilėt jetojnė nė ambiente stresuese janė dy herė mė shumė tė prirė pėr tė fituar mbipeshė.


Burimet kryesore tė stresit nė familje janė sėmundjet e ndryshme tė anėtarėve tė familjes, vdekja e tė dashurve, ndarja e prindėrve, papunėsia nė familje, si edhe dhuna nė familje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Fėmijėt qė i ekspozohen stresit trashen
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: