Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Kultura e Shqipėrisė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Kultura e Shqipėrisė   28/1/2009, 18:46

Kultura e Shqipėrisė

Stimujt moral Nė Shqipėri janė pėrdorur stimuj moral pėr veprimtari tė ndryshme artistike, sportive, ushtarake si edhe pune. Ndėr stimujt mė tė njohur janė Artist i popullit, Artist i Merituar, Mjeshtėr Sporti etj. Kėto stimuj dedikoheshin dikur nga Kuvendi Popullor por sot kėtė tė drejtė e ka vetėm Presidenti i Republikės sė Shqipėrisė. Vlersimet qė presidenti i bėnė shtetasve janė edhe Urdhėrat:



 • Urdhri i Skenderbeut
 • Urdhri Nderi i Kombit
 • Urdhri Nene Tereza
 • Urdhri Mjėshtėr i Madh
 • Urdhri Naim Frasheri
 • Medajla e Arte e Shqiponjes
 • Medalja pėr Sherbime Ushtarake
 • Medalja pėr Merita te Vecanta Civile
 • Medalja e Mirenjohjes

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Urdhri "Gjergj Kastrioti Skėnderbeu"   28/1/2009, 18:49

Urdhri "Gjergj Kastrioti Skėnderbeu"

Urdhri "Gjergj Kastrioti Skėnderbeu" ėshtė njė dekoratė nderi e Republikės sė Shqipėrisė qė u jepet qytetarėve shqiptarė dhe tė huaj pėr ndihmesė tė qenėsishme ose akte tė veēanta heroike nė mbrojtjen, forcimin e pėrparimin e Republikės sė Shqipėrisė. Dekorata jepet me dekret nga Presidenti i Shqipėrisė. Ky urdhėr ėshtė i artė.
Deri mė tani mė ky titull e kanė marrė:

 • Fatos Thanas Nano (lindur mė 1952Tiranė), statuti i tij ishte kryeministėr dhe me profesion politikan, ekonomist. Dekorimi i tij ėshtė bėrė mė 17 shtator 2002 me propozimin e Presidentit tė Republikės, Zoti Alfred Moisiu.


 • Colin L. Powell, statuti i tij ishte Sekretar Shteti i ShBA dhe me profesion politikan. Dekorimi i tij ėshtė bėrė mė 1 Maj 2003 me propozimin e Presidentit tė Republikės, Zoti Alfred Moisiu.
 • Azem Hajdari, u dekorua post-mortum nga Presidenti i Shqipėrisė Bamir Topi10 shtator 2008 me motivacion "Pėr kontribut tė shquar nė lėvizjen demokratike pėr rrėzimin e diktaturės komuniste, lindjen e pluralizmit politik nė Shqipėri dhe futjen e saj nė rrugėn e zhvillimit demokratik, si njė nga drejtuesit kryesor tė Lėvizjes Studentore"
 • Fatmir Sejdiu, President i Republikės sė Kosovės, u dekorua nga Presidenti Bamir Topi mė 3 nėntor 2008 me motivacion: “Pėr kontribut tė shquar nė udhėheqjen e rezistencės popullore kosovare dhe tė gjithė veprimit politik pėr fitoren e Pavarėsisė sė Kosovės e ndėrtimin e njė shteti tė ri demokratik, pėr rolin e tij tė rėndėsishėm si politikan i respektuar nga populli i tij dhe faktori ndėrkombėtar, nė krijimin e ekuilibrave politikė dhe institucionalė”.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Urdhri "Nderi i Kombit"   28/1/2009, 18:50

Urdhri "Nderi i Kombit"

Urdhri “Nderi i Kombit” ėshtė njė dekoratė nderi e Republikės sė Shqipėrisė qė u jepet qytetarėve shqiptarė qė me veprat dhe emrin e tyre nderojnė kombin shqiptar brenda dhe jashtė vendit. Dekorata jepet me dekret nga Presidenti i Shqipėrisė. Ky urdhėr ėshtė i artė.
Deri mė tani mė ky titull u ėshtė akorduar:



 • Nė vitin 2002
 • Nė vitin 2003
 • Nė vitin 2006
 • Nė vitin 2007


_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content




MesazhTitulli: Re: Kultura e Shqipėrisė   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kultura e Shqipėrisė
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Shoqėria dhe Kultura-
Kėrce tek: