Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Rrezikohet Toka nga Asteroidi “Apophis”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Rrezikohet Toka nga Asteroidi “Apophis”   28/1/2009, 05:59

Asteroidi “Apophis” rrezikon Token
Njerezimi duhet t’u bjere kembanave te alarmit, pasi Toka rrezikohet seriozisht nga nje asteroid gjigand qe mund te perplaset me planetin tone ne vitin 2036.

Asteroidi i quajtur “Apophis” ka shume pak mundesi per t’u perplasur me Token, por sipas OKB-se ky nuk eshte nje justifikim, i cili duhet te na pergjume.

Mundesite qe “Apophis” te perplaset me planetin tone jane 1 ne 450 mije dhe nese nje gje e tille ndodh, atehere shperthimi qe do shkaktoje impakti me Token, do te jete me i fuqishem se sa ai i nje bombe berthamore.

Alarmi eshte dhene gjate nje samiti te organizuar nga nje komision i vecante i OKB-se, i mbledhur ne Londer./Topchannel/


_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
Rrezikohet Toka nga Asteroidi “Apophis”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Astronomia-
Kėrce tek: