Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Obama, do tė dekretojė ligjin pėr mbrojtjen e mjedisit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Obama, do tė dekretojė ligjin pėr mbrojtjen e mjedisit   26/1/2009, 20:00

Barak Obama ėshtė gati tė dekretojė njė tjetėr ligj, qė hedh poshtė vendimet e erės Bush. Bėhet fjalė pėr njė tjetėr temė, e cila ishte nė qendėr tė fushatės sė tij elektorale, mjedisi dhe lufta kundėr ngrohjes globale. Sipas mediave amerikane, Presidenti i ri do tė dekretojė sot njė Ligj, i cili i lejon Kalifornisė, por edhe 13 shteteve tė tjera, hyrjen nė fuqi tė masave mė tė ashpra pėr mjedisin. Bėhet fjalė jo vetėm pėr uljen e lėshimit tė gazit tė dėmshėm nga automjetet, por edhe sasisė sė karburantit. Kjo masė nga specialistėt mund tė ketė pasoja edhe pėr industrinė botėrore tė automjeteve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Obama, do tė dekretojė ligjin pėr mbrojtjen e mjedisit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: