Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Konsumimi i alkoolit dhe lindja para kohe

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Konsumimi i alkoolit dhe lindja para kohe   25/1/2009, 02:01

Femrat tė cilat konsumojnė alkool nė fazat e hershme tė shtatzėnisė janė tė rrezikuara qė t’i lindin foshnjat e tyre para kohe, njoftojnė shkencėtarėt nga Universiteti i Westernit nė Australi.


Studimi nė tė cilin kanė marrė pjesė 4.719 participante, ka treguar se konsumimi i alkoolit nė tremujorin e parė tė shtatzėnisė shton rrezikun e lindjes para kohe nė 80%.

Autorėt e studimit tė publikuar nė revistėn “British Journal of Obstetrics and Gynaecology” thonė se mė shumė se 40% e femrave, tė cilat nuk kanė shtatzėni tė planifikuar, nė javėt e para tė shtatzėnisė nuk janė tė vetėdijshme qė janė shtatzėna, prandaj e konsumojnė alkoolin nė mėnyrė tė pakontrolluar, kėshtu qė kėto shtatzėna janė tė prira qė foshnjat e tyre t’i lindin para kohe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Konsumimi i alkoolit dhe lindja para kohe
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: