Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Prishtinalia

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bukuroshja
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 309
Age : 35
Location : München
Registration date : 20/01/2009

MesazhTitulli: Prishtinalia   23/1/2009, 11:41

More i keqi neper Prishtine,
se ki vendin as n'vitrine,
kur t'pash ate ditė ne kapigjik,
ti e ki vendin ne kopsht zoologjik,

Mendja jote shpejt fshihet,
era e djerses me kilometra t'nihet,
fytyra jote si leter grithse,
kryt si tė maqines thithse,

More i keq ne internet,
t'shkojne jarget si sherbet,
veshte e medhaja si tepsi,
floket e bardha si jamboli,

Me begj rreth qafe shkon e kthehesh,
me tesha ngjyr magjupi gjith veshesh,
kepucet e e atu qe askush nuk i mban
kur fol ti kurkush nuk t'ngon,

Eh kuku" t'pat thone nona,
shko laju orė djal lum nona ,
neper kmish tu kan lepit shumė bombona,
shko bleji nja tri shampona,

Kshilla e jeme pėr ty ish kone,
ma pak me fol e me nejt ne dhome,
pse s'pe bon ti more njė ndrim,
shko bre tė lutem laju me varekin Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Bukuroshja
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 309
Age : 35
Location : München
Registration date : 20/01/2009

MesazhTitulli: Re: Prishtinalia   23/1/2009, 11:44


Mos jeto me mendje te madhe
i blen teshat ne pazar te grave ,
spo rin mir me pantolle me lule
boll e mir je kom per kule
para tjerve shitesh bos e ne shpi
han pershesh me kos
po shiqir qe e di une qe ti
i rujshe lopt ne katund
ec ec kadal dal midis ruges mos u ndal
mos mos i hap syt mendja madhe don met mbyt
prej mendjes madhe je halit...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 31
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: Prishtinalia   23/1/2009, 16:58

Me pelqejn Bukuroshja

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Bukuroshja
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 309
Age : 35
Location : München
Registration date : 20/01/2009

MesazhTitulli: Re: Prishtinalia   23/1/2009, 17:06

Ani Admin Flm pra Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Prishtinalia   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Prishtinalia
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Poezia :: Poezi Humoristike-
Kėrce tek: