Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 PrItJa Ne HeShTjE

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bukuroshja
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 309
Age : 35
Location : München
Registration date : 20/01/2009

MesazhTitulli: PrItJa Ne HeShTjE   23/1/2009, 11:33

PRITJA NĖ HESHTJE


Nė kėtė natė pa gjumė vetėm heshtja mė shoqėron ,
humbas nė kujtimet e mia e zemra ty tė kėrkon ...
Tė thėrras ty i dashur e mė pėrgjigjėt heshtja:
pra , shoqėrohemi ne dy,
heshtja dhe unė ... vetėvetja !...

Shoh hėnėn nė qiell dhe rrezet e saj s'i shkėlqejnė,
unė i lusė ato qė ty tė tė gjejnė ...
E lusė te bukurėn hėnė njė dėshirė tė ma plotėsojė ,
qė tė dashurin tim pranė t'ma dėrgojė ...

Papritmas hėna u zhduk humbi edhe ndriēimi ,
e unė kisha harruar se po vije agimi .
Agoi mėngjesi kudo zbardhi drita ,
me rrezet e diellit i dashur tė mė vije tė prita!...

Por kotė tė prita se ti nuk erdhe ,
e unė mbeta e vetmuar si njė zog shtegėtar,
e mbyllur nė ēerdhe...
Prapė shoqėria e vjetėr pritja , heshtja ...
dhe unė ... vetėvetja !...
E unė sėrish pyes vetėn nė vetmi,
vallė , kur do te bashkohemi UNĖ dhe TI ?!...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Bukuroshja
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 309
Age : 35
Location : München
Registration date : 20/01/2009

MesazhTitulli: Re: PrItJa Ne HeShTjE   23/1/2009, 11:35

Sot po shkruaj per ty simpatia ime
fjalet qe dalin nga zemra ime po shkruaj
thelle jam zhytur ne kujtime
e nga malli e dashuria po vuaj
ti me bere poete ne dashuri
ti me bere te shkruaj vargje
per ty thur gjith jeten poezi
per ty qe zemren ma kenaqe
le te behet himn kjo poezi
dhe ne cdo moment te jetes
ka per te qen nje mrekulli
ah,sikur ta dije sa te dua
se sa shum me mungon
cdo cast qe bisedoje me me mua
se zemra zemren kerkon
po ta le kete kujtim ne vargje
qe gjtihmon ta lexosh
edhe kur te jem larg nder varre
te vish e te ma kendosh!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Bukuroshja
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 309
Age : 35
Location : München
Registration date : 20/01/2009

MesazhTitulli: Re: PrItJa Ne HeShTjE   23/1/2009, 11:36

Nese per ty kam qene dicka...
Atehere perpiqu mos t'me humbasesh,
nese per ty kam qene gjithcka,
perpiqu i dashur ne endrra te me hasesh,

Sepse tani distanca na ndan,
rruge te pafundme ne horizontin tone u hapen..
Ndonese jemi afer gjeografikisht,
mijera kilometra na ndajne fatkeqesisht.

Por nese per ty s'isha asgje, thjesht nje qenie njerezore,
e parendesishme ne kete jete mizore,
atehere ti mos me kujto, nese une vdes, mos me vajto.
[i]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 3220
Age : 32
Location : I Don't now
Job/hobbies : I Don't now
Humor : I Don't now
Registration date : 12/11/2007

MesazhTitulli: Re: PrItJa Ne HeShTjE   23/1/2009, 16:59

Shume bukur t'lumshin durt Razz

_________________
See I will Always Love the Reds so much We are the team nobody else can touch - Manchester RULE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
Bukuroshja
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 309
Age : 35
Location : München
Registration date : 20/01/2009

MesazhTitulli: Re: PrItJa Ne HeShTjE   23/1/2009, 17:07

Flm shume Admin ishalla krejtve ju pelqejn Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Adriatiku_CH
I pėrjashtuar
I pėrjashtuar


Male
Numri i postimeve : 11
Age : 44
Location : Zvicerr
Registration date : 24/01/2009

MesazhTitulli: Re: PrItJa Ne HeShTjE   27/1/2009, 02:38

PĖRSHĖNDETJE.
Dy fjalė pėr poezit tuja Dashurie. Kush ka dashuruar njiher dhe dashuron tani ai njeri din tė vlersoj se Poezit e dashuris apo pėr Dashurin jan tė bukura. Edhe matė bukura dotė kshin qenė sikur tė kishe shkruar personalsht ti Bukuoshe. Por edhe keshtu tė kopjura jan tė mira.
Me rrespekt nga Adriatiku_CH..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Bukuroshja
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 309
Age : 35
Location : München
Registration date : 20/01/2009

MesazhTitulli: Re: PrItJa Ne HeShTjE   27/1/2009, 12:15

Adriatiku_CH shkruajti:
PĖRSHĖNDETJE.
Dy fjalė pėr poezit tuja Dashurie. Kush ka dashuruar njiher dhe dashuron tani ai njeri din tė vlersoj se Poezit e dashuris apo pėr Dashurin jan tė bukura. Edhe matė bukura dotė kshin qenė sikur tė kishe shkruar personalsht ti Bukuoshe. Por edhe keshtu tė kopjura jan tė mira.
Me rrespekt nga Adriatiku_CH..

Pershendetje edhe per ty Adriatiku_CH,sa i perket poezive te kopjuar mendoj se shumica i kopjojne?pak poet kemi neper bote,po te ishim krejt poet sdo ishte edhe shume intresant jeta apo...??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Kokaina-63
Junior Member
Junior Member


Male
Numri i postimeve : 5
Age : 28
Location : Gjithandej
Registration date : 24/01/2009

MesazhTitulli: Re: PrItJa Ne HeShTjE   27/1/2009, 15:34

Un pajtona me Bukuroshja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Bjonda
Senior Member
Senior Member


Numri i postimeve : 331
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: PrItJa Ne HeShTjE   27/1/2009, 21:57

Adriatiku_CH pse a i ki kopju najher ti vet qe pe din se jan tkopjume a ? edhe nrast se nuk i ki kopju shum mir e ka Bukurshoja , smund me kon gjith bota me poeta se metvertet so interesant me randsi osht mu postu ktu sa ma shum poezi per me ndje kenaqesi te tan.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Adriatiku_CH   27/1/2009, 22:06

Adriatiku_CH mirserdhe mundesisht te prezentohesh ne forumin te rubrika e Prezentimit. kalofsh mir.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Re: PrItJa Ne HeShTjE   27/1/2009, 22:10

Adriatiku_CH.
Mirserdhe. Me vjen mir qe ju shoh ne mesin tone dhe qe merr pjese ne kete forum. Shpresoj se do ia kaloni shum mire...Very Happy

Me respekt
Leonita...

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Bukuroshja
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 309
Age : 35
Location : München
Registration date : 20/01/2009

MesazhTitulli: Tė kam dashur me shpirt...   28/3/2009, 20:31

Sot shetita mes pllakave te varrit,
Diku nė njė cep,gjeta emrin tėnd.
U ndala tė fola:Ē'far i bėnet mallit,
Po deshe ma thuaj se shpirti mė dhėmb?!

Rrija nė pritje...,me mėndje tė ngrehur,
Ndoshta kthen pėrgjigje dhe mė lehtėson,
E shikoja varrin si ndonjė i shkrehur,
Ore, ē'far po ndodh?!..Mos mė keqkupton!

E ndeza cigaren dhe zgjova kujtime,
Si ėndėrr e frikshme mė ēfaqeshe ti.
I lexoja gėrmat,tė holla, thatime,
Mė dilte portreti qė kam nė shtėpi.

I njėjti portret,i njėjti emėr..,
Po ē'far ka vallė,qė nuk po mė fletė!
Unė e shikoj drejt,ai mė shef shtrėmbėr
Dhe guri i varrit,s'di se kė po pret.

Mos kam ardh' gabim tek kjo pllakė varri?
U bėn disa vite dhe mos ka lėviz',
Por unė prap lotoj, si njė shi behari
Dhe e gjith memoria mė ka rėnė nė krizė.

Do tė vi sėrisht,ndoshta javėn tjetėr,
Me njė tuf me lule dhe njė pagur ujė.
Tė thėrras nė emėr,nė emėr patjetėr,
Tė kam dash' me shpirt,asnjėherė pėr bujė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: PrItJa Ne HeShTjE   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
PrItJa Ne HeShTjE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Poezia :: Poezi Dashurie-
Kėrce tek: